..:: BİLGİ VADİSİ ::.. BİLGİ VADİSİ RSS   TWİTTER   BİLGİ VADİSİ FORUM FACE GRUBU  

Anasayfa Kimler Çevrimiçi Bugünkü Mesajlar Forumları Okundu Kabul Et
Geri git   ..:: BİLGİ VADİSİ ::.. > BİLGİSAYAR & İNTERNET BÖLÜMÜ > BİLGİSAYAR GENEL EĞİTİM BÖLÜMÜ
Google

BİLGİSAYAR GENEL EĞİTİM BÖLÜMÜ Bilgisayar hakkında merak ettiğiniz her şeyi ve püf noktaları burada bulabilirsiniz

Konu Bilgileri
Konu Başlığı
Windows 8 Nasıl Kurulur? (Resimli Anlatım)
Konudaki Cevap Sayısı
0
Şuan Bu Konuyu Görüntüleyenler

Görüntülenme Sayısı
566

Yeni Konu aç Cevapla

Seçenekler Stil
Eski 29.09.11, 17:04   #1
mucit
KIDEMLİ ÜYE

mucit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Kullanıcı Bilgileri

Üye Numarası: 4281
Nereden: Kocaeli
Konular: 522
Rep Bilgisi
Rep Gücü : 15
Rep Puanı : 63
Rep Seviyesi : mucit will become famous soon enough
Aktivite
Level: 21 [♥ Bé-Yêu ♥♥ Bé-Yêu ♥♥ Bé-Yêu ♥♥ Bé-Yêu ♥]
Paylaşım: 0 / 518
Güç: 186 / 21469
Tecrübe: 75%

İletişim
Cool Windows 8 Nasıl Kurulur? (Resimli Anlatım)

Windows 8 Nasıl Yüklenir?Resimli Anlatım!

This image has been resized. Click this bar to view the full image. The original image is sized 610x225 and weights 12KB.
Windows 8 in geliştiriciler için yayınlanan “Developer Preview” sürümü resmi olarak microsoft.com server’larından indirmeye başlandı. Sanal bilgisayar kullanarak kurulum adımlarını sizler için resimledik. Burada önemli nokta kullanacağınız sanal pc nin VMware olması. VirtualBox’ta mavi ekran ve ilginç hatalarla karşılaştıktan sonra Vmware 8 Workstation sürümü ile kurulumu başarıyla sonuçlandırabildik. Kurulum aşamaları Windows 7 kurulumu ile farksız durumda fakat kurulum sonrasındaki kullanıcı ayarları ve bilgilerini içeren giriş ekranı alışılagelmişin dışında farklılık gösteriyor. Bu farklılıklar sadece görsel farklılıkdır mantık olarak yine windows 7 kulanıcı ayarları ile aynıdır.
İşte “Windows 8′ in adım adım resimli kurulumu”
1. Her işletim sistemikurulumundaki gibi windows 8 yüklerken de kurulum dvd’sini bilgisayara takın ve bilgisayarı DVD rom dan boot edin. İlk kurulum ekranı aşağıdaki gibidir.
This image has been resized. Click this bar to view the full image. The original image is sized 2592x1944 and weights 1154KB.
2. Dil ve Klavye seçeneklerini ayarlayın:
This image has been resized. Click this bar to view the full image. The original image is sized 2592x1944 and weights 761KB.
3. Install Now butonunu tıklayın.
This image has been resized. Click this bar to view the full image. The original image is sized 2592x1944 and weights 898KB.
4. Yükleme işlemine devam edebilmek için lisans koşullarını kabul etmeniz gerekiyor kutucuğu işaretleyin ve next butonunu tıklayın.
This image has been resized. Click this bar to view the full image. The original image is sized 2592x1944 and weights 1722KB.
5.Bu bölümde disk bölümleme işlemi yapabimek için custom (advanced) tabını seçin.
This image has been resized. Click this bar to view the full image. The original image is sized 2592x1944 and weights 1129KB.
6. Eğer yeni bir harddiske yükleme yapacaksanız diskinizi silip temiz bir yükleme yapabilirsiniz. Diğer bir seçenek olarak sadece C sürücünüzü windows 8 yükleme işlemi için ayırmak istiyorsanız bu sefer sadece C’yi silip ve işaretleyip next’ i tıklayın. (Her türlü probleme karşın içinde bilgiler olan bir harddiske kurulum yapacaksanız yükleme işlemi öncesi sağlam bir yedek almayı ihmal etmeyin.)
This image has been resized. Click this bar to view the full image. The original image is sized 2592x1944 and weights 1137KB.
This image has been resized. Click this bar to view the full image. The original image is sized 2592x1944 and weights 1363KB.
This image has been resized. Click this bar to view the full image. The original image is sized 2592x1944 and weights 1132KB.
This image has been resized. Click this bar to view the full image. The original image is sized 2592x1944 and weights 1210KB.
7.Yükleme işlemi başladı bir sonraki ekran gelene dek küçük bir mola verebilirsiniz.
This image has been resized. Click this bar to view the full image. The original image is sized 2592x1944 and weights 1048KB.
8.Bu ekranda bilgisayarınıza bir isim vermelisiniz. Bir ad yazın ve Next e tıklayın. (Kullanıcı adı ve bilgisayar adı aynı olamaz)
This image has been resized. Click this bar to view the full image. The original image is sized 2592x1944 and weights 1091KB.
This image has been resized. Click this bar to view the full image. The original image is sized 2592x1944 and weights 1161KB.
9.Kurulum sırasında çok fazla detaya girmemek için hızlı (Express) ayarları seçin ve next i tıklayın.
This image has been resized. Click this bar to view the full image. The original image is sized 2592x1944 and weights 1204KB.
10.Bu ekranda kullanıcı adınızı girin ve istiyorsanız parolanızı belirleyin.
This image has been resized. Click this bar to view the full image. The original image is sized 2592x1944 and weights 1157KB.
This image has been resized. Click this bar to view the full image. The original image is sized 2592x1944 and weights 1062KB.
This image has been resized. Click this bar to view the full image. The original image is sized 2592x1944 and weights 985KB.
11.Kurulum tamamlandı. Windows 8 bu şekilde karşılıyor bizi.
This image has been resized. Click this bar to view the full image. The original image is sized 2592x1944 and weights 946KB.
ww.uydulife.tv

♥♥(¯`´•.¸(¯`´•.¸ ________ღ♥♥ღ_________ ¸.•´´¯)¸.•´´¯)♥♥
♥♥---==-♥♥°° ÑE MUTLU TÜRKÜM DİYENE°°♥♥-==---♥♥
♥♥(_¸.•´´(_¸.•´´ ¯¯¯¯¯¯¯¯ღ♥♥ღ¯¯¯¯¯¯¯¯¯ `´•.¸_)`´•.¸_)♥♥
mucit isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Yeni Konu aç Cevapla

Bookmarks

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)