..:: BİLGİ VADİSİ ::.. BİLGİ VADİSİ RSS   TWİTTER   BİLGİ VADİSİ FORUM FACE GRUBU  

Anasayfa Kimler Çevrimiçi Bugünkü Mesajlar Forumları Okundu Kabul Et
Geri git   ..:: BİLGİ VADİSİ ::.. > SPOR BÖLÜMÜ > FUTBOL DÜNYASI
Google

Konu Bilgileri
Konu Başlığı
Fırat Aydınus'tan'' tek tek gelin''
Konudaki Cevap Sayısı
1
Şuan Bu Konuyu Görüntüleyenler

Görüntülenme Sayısı
429

Yeni Konu aç Cevapla

Seçenekler Stil
Eski 11.04.09, 15:17   #1
akbay022
ONURSAL YÖNETİCİ

akbay022 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Kullanıcı Bilgileri

Üye Numarası: 98
Nereden: Bilgivadisi
Yaşım: 42
Konular: 1822
Rep Bilgisi
Rep Gücü : 28
Rep Puanı : 950
Rep Seviyesi : akbay022 is a splendid one to beholdakbay022 is a splendid one to beholdakbay022 is a splendid one to beholdakbay022 is a splendid one to beholdakbay022 is a splendid one to beholdakbay022 is a splendid one to beholdakbay022 is a splendid one to beholdakbay022 is a splendid one to behold
Aktivite
Level: 46 [♥ Bé-Yêu ♥♥ Bé-Yêu ♥♥ Bé-Yêu ♥♥ Bé-Yêu ♥♥ Bé-Yêu ♥]
Paylaşım: 114 / 1142
Güç: 1254 / 52849
Tecrübe: 70%

İletişim
Standart Fırat Aydınus'tan'' tek tek gelin''

Fırat Aydınus'tan'' tek tek gelin''

Derbi maçının hakemi, Emre Belezoğlu ile, Arda Turan'ı düelloya çağırdı.

Üç mühendis Fırat Aydınus, Bahattin Duran ve Tarık Ongun, Vatan'ın haberine göre G.Saray-F.Bahçe maçıyla ilgili ortak görüşleri: “Bu karşılaşmada biz ön planda olmayalım da kim olursa olsun. Bizim tek düşüncemiz iyi bir maç yönetmek” oldu...İşte, bir Bir Playstation ustası olan ve aynı oyunda rakip tanımayan Arda Turan-Emre Belözoğlu ikilisine meydan okuyan Aydınus ile “Kötü maç yönetince bekar kalıyorsun” diyen bekar yardımcısı Bahattin Duran ve “Pazar günü zevk almaya eğlenmeye gideceğiz. Mutlu olmak istiyoruz” şeklinde konuşan “Süper Trio” nun açıklamaları...
ww.uydulife.tv
Eski 11.04.09, 15:18   #2
akbay022
ONURSAL YÖNETİCİ

akbay022 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Kullanıcı Bilgileri

Üye Numarası: 98
Nereden: Bilgivadisi
Yaşım: 42
Konular: 1822
Rep Bilgisi
Rep Gücü : 28
Rep Puanı : 950
Rep Seviyesi : akbay022 is a splendid one to beholdakbay022 is a splendid one to beholdakbay022 is a splendid one to beholdakbay022 is a splendid one to beholdakbay022 is a splendid one to beholdakbay022 is a splendid one to beholdakbay022 is a splendid one to beholdakbay022 is a splendid one to behold
Aktivite
Level: 46 [♥ Bé-Yêu ♥♥ Bé-Yêu ♥♥ Bé-Yêu ♥♥ Bé-Yêu ♥♥ Bé-Yêu ♥]
Paylaşım: 114 / 1142
Güç: 1254 / 52849
Tecrübe: 70%

İletişim

HEYECAN BAŞARI GETİRİR’

F.AYDINUS
: “Bizim derbimiz dünyada ilk 3 içinde. Böyle bir derbiyi yönetmek, böyle bir derbide yardımcı hakem olmak, böyle bir derbide görev almak çok büyük bir zevk, çok büyük bir onur. Barcelona-Real Madrid maçını yönetmek yerine derbiyi yönetmek isterim. Ama bir FIFA hakemi olarak baktığınızda, Barcelona, Real Madrid, Liverpool, Chelsea gibi takımların maçlarını yönetmek de hayâllerim ve ideallerimin arasında yer alıyor. Ben sadece derbi maçında değil, hayatın her noktasında heyecan ve adrenalinin başarıyı getirdiğine inanıyorum. O stres ve heyecanı yaşamam gerekiyor. O benim daha iyi motive olmamı konsantrasyonumun üst düzeye çıkmasını sağlıyor”

T.ONGUN: “Eşim Pınar tiyatrocudur. Ama sahne hariç yaşantısının hiçbir anında rol yapmaz, gerçekçidir. Kötü bir maç yönetmişsem ciddi biçimde eleştirir. ‘Batırdın’ der. İyi yaparsamda onu da söyler. Bu konularda çok rahattır. Birbirimize eleştirecek özgüvene sahibiz.”

F.AYDINUS: ”Kötü geçen bir maç her şeyini etkiliyor. Kendini, aileni, anne-babanı, iş hayatını etkiliyor. Bir hakem maçtan sonra iyi mi yönetti kötü mü yönetti bilir. Siz direkt hedef olsanız da, sizin hayatınızın içinde var olanlar önemli biçimde bu olumsuz durumdan etkileniyor. Ben geri dönüşümleri eşimden alırım. Bu konuda acımasızdır. Eleştirirken çok ciddi biçimde eleştirir. Futbolu seven ve bilen bir yapısı var. Acımasız eleştirir. Eşimmiş falan hiç tanımaz yapıştırır en ağır sözleri. Direkt yüzüme hatamı ve hatamın getirdiği sonuçları söyler. Zaten ondan sonra gazete okumana gerek kalmaz.”

B.DURAN: “Kötü maç yönetince doğal olarak bekar kalıyorsun. Kız arkadaşlarım (Ofsaytı doğru kaldırmayan adamla benim ne işim var) diyorlar. Şaka bir yana, aile hayatımızı olumsuz etkiliyor. İlk eleştiriler kardeşim ve babamdan çok sert biçimde geliyor. Kardeşim dakika dakika not alır. Kız arkadaşım kötü maçtan sonra (kesin bir arıza çıkacak) diye düşünüp bir süre görüşmüyor.”

F.AYDINUS: ”İyi Play-Station oynuyorum. Bu oyunu oynarken maçın hakemine kızmıyorum ama ilginç şeylerde olmuyor. 2 yıl önceydi, oyunda benim karşımdaki takım serbest vuruş kullandı. Top direkten döndü aynı adama geldi. O da vurdu ve gol oldu. Yani bir kural hatası oldu. Ben olmaz diye ayağa fırladım ama sistem oyunu devam ettirdi. Bu programa yazılmamış mesela. İşte o zaman hakeme kızmıştım. Anlık tepkilerimiz tabi ki oluyor hakemlere ve bence bunlar doğal şeyler. Milli oyuncularımız Arda Turan ile Emre Belözoğlu çok iyi oynuyorlarmış. Onlarla oynamak güzel olur. Ama tek tek gelsinler. Bizde de mesela Tolga Özkalfa hoca var. O da çok iyi oynar. Bence futbolcularla böyle bir oyun güzel olur. Neden olmasın? Gayet iyi olur bence.. “

“DERBİ maçlarına taraftar, futbolcu, yönetici, teknik adam, kamuoyu nasıl bakıyorsa, hakemler olarak biz de öyle üst düzeyde bakıyoruz. Bir FB-GS derbisi başka bir maça eş tutulursa tuhaflık orada başlar işte. Eşimin, çocuğumun, annemin ve babamın maçıma gelmelerini beni izlemelerini çok isterim. Ama bu bugüne dek hiç olmadı. Maalesef üzülerek söylüyorum şu anki şartlar bunu yapabileceğimi ya da eşimden böyle bir talep geleceğini zannetmiyorum. Bu şartları hepimiz iyi biliyoruz. Hakikaten hakemliğim bitmeden bunu yapmayı çok istiyorum. O karşılaşmadan çıkıp futbolcular nasıl yapıyorsa ben de çocuğumu kucağıma almak eşimle birlikte arabaya binip ya da yürüyerek evime dönmek istiyorum”
ww.uydulife.tv

Bookmarks

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)