..:: BİLGİ VADİSİ ::.. BİLGİ VADİSİ RSS   TWİTTER   BİLGİ VADİSİ FORUM FACE GRUBU  

Anasayfa Kimler Çevrimiçi Bugünkü Mesajlar Forumları Okundu Kabul Et
Geri git   ..:: BİLGİ VADİSİ ::.. > GENEL KONULAR > İSLAM DÜNYASI > Kur'an - ı Kerim
Google

Konu Bilgileri
Konu Başlığı
KUR'AN-I KERİM HATİM PROGRAMI 3.0 (YENİ SÜRÜM) + Hatim Setleri
Konudaki Cevap Sayısı
0
Şuan Bu Konuyu Görüntüleyenler

Görüntülenme Sayısı
666

Yeni Konu aç Cevapla

Seçenekler Stil
Eski 22.08.10, 19:21   #1
oprt
ONURSAL YÖNETİCİ

oprt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Kullanıcı Bilgileri

Üye Numarası: 755
Nereden: TÜRKİYE
Yaşım: 50
Konular: 975
Rep Bilgisi
Rep Gücü : 24
Rep Puanı : 712
Rep Seviyesi : oprt is a splendid one to beholdoprt is a splendid one to beholdoprt is a splendid one to beholdoprt is a splendid one to beholdoprt is a splendid one to beholdoprt is a splendid one to beholdoprt is a splendid one to behold
Aktivite
Level: 33 [♥ Bé-Yêu ♥♥ Bé-Yêu ♥]
Paylaşım: 0 / 805
Güç: 506 / 35745
Tecrübe: 21%

İletişim
Standart KUR'AN-I KERİM HATİM PROGRAMI 3.0 (YENİ SÜRÜM) + Hatim Setleri

KUR'AN-I KERİM HATİM PROGRAMI 3.0 (YENİ SÜRÜM) + Hatim Setleri
* Hatim esnasında ok ile takip imkanı...
* Ses kayıt imkanı.
* 3 Hat bir arada... Programda Hatim yaparken 3 hattan dilediğiniz birini seçebilme.
* Sayfalar arasında gezinme, istediğiniz cüze, sureye tek tıklamayla gidebilme.
* Mealli Hatim... Hatim esnasında Kur'an-ı Kerim'i Türkçe mealinden takip edebilme.
* Gözünüzü yormayacak, size en uygun arkaplanı seçebilme.
* Sureleri, resmi, alfabetik, nuzül sırasına göre sıralayabilme.
* İstediğiniz 7 okuyucudan birini seçerek onun sesiyle hatim takip edebilme.
* Kaldığınız sayfayı ve en son okuma tarihini hatırlatma.
* Ve daha birçok yenilik...

DİĞER ÖZELLİKLER :

* Ok ile takip imkanı. Büyüteç açıldığında da ok ile takip imkanı. (Abdusamed, Davut Kaya, Kabe imamları ses paketleri için)
* Bir yandan kulaklıkla hatim dinlerken, diğer yandan mikrofon ile kendi sesinizi kaydedebilme.
* Önemli bir özellik daha... Artık kendi Hatim Ses Paketinizi kendiniz oluşturabilir ve program içerisinden kullanabilirsiniz. İstediğiniz bir okuyucunun hatimini sayfa sayfa mp3 formatında hazırlayın, hazırladığınız mp3 ses dosyalarını bir klasöre yerleştirip programın klasörü altındaki "hatim-recitation" klasörünün içine koyun. Daha sonra programın okuyucu seçme menüsünden kendi okuyucunuzu seçin ve dinleyin.
* Yine aynı şekilde beğendiğiniz bir hattı, programın klasörü altındaki "hat-callygraphy" klasörü altına bir klasör içerisinde koyabilir ve program içinde kullanabilirsiniz. Size örnek olsun diye, "hat-callygraphy" klasörü içerisine "Hafız Osman Hattı" konmuştur. Bu klasörü ve oradaki dosyaları format ve ölçü olarak inceleyerek kendi hattınızı nasıl oluşturacağınızı öğrenebilirsiniz..
* 3 Hat bir arada... Programda Hatim yaparken 3 hattan dilediğiniz birini seçebilme (Sefa Yayınları hattı, Timaş Yayınları hattı ve Hafız Osman hattı).
* Sayfalar arasında gezinme, istediğiniz cüze, sureye tek tıklamayla gidebilme.
* Mealli Hatim... Hatim esnasında Kur'an-ı Kerim'i Türkçe mealinden (Diyanet meali) takip edebilme.
* Gözünüzü yormayacak, size en uygun arkaplanı seçebilme.
* Sureleri, resmi, alfabetik, nuzül sırasına göre sıralayabilme.
* İstediğiniz 7 okuyucudan birini seçerek onun sesiyle hatim takip edebilme.
* Kaldığınız sayfayı ve en son okuma tarihini hatırlatma.
* Sağdaki sayfayı, soldaki sayfayı ayrı ayrı dinleyebilme, sürükleme çubuğuyla dinleme esnasında okunan sayfa içinde ileri-geri gezinebilme.
* Kronometre tutabilme.
* Otomatik hatim. Play tuşuna bastığınızda eğer durdurmazsanız, program otomatik hatim konumuna geçer ve sayfaları siz durdurana kadar arkası arkasına okur. Bu arada sayfalar otomatik olarak çevrilir.
* Çok çeşitli sayfa geçiş efektleri,
* Ses seviyesini ayarlayabilme.
* Program ayarlarını hafızada tutabilme.
* Zamanı ayarlanabilir otomatik kapanabilen menüler.
* Secde ayetleri hatırlatması...

Programı yükleme ve kaldırma :

* Program otomatik olarak kendini yükleme ve kaldırma özelliğine sahiptir.
* NOT: Programın çalışabilmesi için herhangi bir eklenti gerekmez (eski 1.0 ve 2.0 versiyonlarında Adobe Flash Player gerekiyordu), direk windows üzerinde çalışır.

Hatim Ses Paketlerinin yüklenmesi :

Hatim Ses Paketleri programın içinde yüklü değildir.

ÖNEMLİ NOT:
Bu Hatim Ses Paketleri sadece Hatim programlarının eski (1.0, 2.0) ve yeni (3.0) sürümleriyle çalışır. Hasenat 4 Kur'an Araştırma Programı ile çalışmaz.
Eğer programın daha önceki sürümleri (1.0 veya 2.0 sürümleri) için aşağıdaki Hatim Setlerinden birini indirdiyseniz ve kurduysanız, tekrar indirmenize veya kurmanıza gerek yoktur. Yeni sürüm Kuran Hatim 3.0 programımız, Hatim Ses paketlerini daha önce kurulmuş olduğu klasör altından okuyabilir.
Ok ile takip özelliği Hatim Ses Paketlerinin bir özelliği değildir. Programın özelliğidir. Hatimlerin yanındaki (Ok takipli) uyarısı, hatim dinleme esnasında, o hatim ses paketinin ok ile takip edilebilir olduğunu belirtmek için yazılmıştır.
Bu sebeple yanında (Ok takipli) yazan Hatim Ses Paketlerini eğer daha önce indirdiyseniz, tekrar indirmenize gerek yoktur.

Hatim setlerinin yüklenmesi (LÜTFEN DİKKATLE OKUYUN):

* Hatim setleri programın içinde yüklü değildir. Aşağıdaki linklerden indirmeniz ve kurmanız gerekir.
* Programa birden fazla hatim yükleyebilir ve programın içinden seçerek dinleyebilirsiniz.
* Hatim setleri otomatik olarak kendini yükleme ve kaldırma özelliğine sahiptir. Bunun için sizin birşey yapmanız gerekli değildir, sadece yükleyicideki yönergeyi izleyin. Hatim seti yükleneceği klasörü otomatik olarak bulur ve yükler. Eğer klasör mevcut değilse programın göreceği klasörü oluşturur ve hatim setini yükler. Tüm hatim setleri için aynı özellik geçerlidir.
* Programlar için hazırlanan yedi adet Hatim Seti vardır. İsterseniz birini, isterseniz yedisini de indirip yükleyebilirsiniz.
* NOT (Kullanıcıların bilgisine) : Hatim setleri indirme güçlükleri göz önüne alınarak hazırlanmıştır. Bu sebeple dosya boyutunu küçültebilmek için, ses kalitesinden bir kısım ödün verilmiştir.

Programlarla kullanılacak hatimler. (32 - 64 kbps, 22 khz, mp3)

Yanında (Ok takipli) yazan Hatim Ses Paketleri hatim esnasında ok ile takip edilerek okunabilir. Ok ile takip özelliği Hatim Ses Paketlerinin bir özelliği değildir. Programın özelliğidir. Hatimlerin yanındaki (Ok takipli) uyarısı, hatim dinleme esnasında, o hatim ses paketinin ok ile takip edilebilir olduğunu belirtmek için yazılmıştır. Bu sebeple yanında (Ok takipli) yazan Hatim Ses Paketlerini eğer daha önce indirdiyseniz, tekrar indirmenize gerek yoktur.

Program Download

Hatim Setleri
DAVUT KAYA ( OK TAKİPLİ )
KABE İMAMLARI HATİMİ ( OK TAKİPLİ )
ABDÜSSAMED HATİMİ ( OK TAKİPLİ )
Hepsi Tek LiNk

ww.uydulife.tv

PROGRAMLAR VE KONULAR ALINTIDIR ve TANITIM AMAÇLIDIR..
oprt isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Yeni Konu aç Cevapla

Bookmarks

Etiketler
kur'an-ı kerim hatim programı 3.0

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)