..:: BİLGİ VADİSİ ::.. BİLGİ VADİSİ RSS   TWİTTER   BİLGİ VADİSİ FORUM FACE GRUBU  

Anasayfa Kimler Çevrimiçi Bugünkü Mesajlar Forumları Okundu Kabul Et
Geri git   ..:: BİLGİ VADİSİ ::.. > SPOR BÖLÜMÜ > FUTBOL DÜNYASI > Diğer Klüpler
Google

Konu Bilgileri
Konu Başlığı
Yeni bir Sergen Yalçın geliyor
Konudaki Cevap Sayısı
5
Şuan Bu Konuyu Görüntüleyenler

Görüntülenme Sayısı
635

Yeni Konu aç Cevapla

Seçenekler Stil
Eski 04.04.09, 17:01   #1
akbay022
ONURSAL YÖNETİCİ

akbay022 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Kullanıcı Bilgileri

Üye Numarası: 98
Nereden: Bilgivadisi
Yaşım: 42
Konular: 1822
Rep Bilgisi
Rep Gücü : 28
Rep Puanı : 950
Rep Seviyesi : akbay022 is a splendid one to beholdakbay022 is a splendid one to beholdakbay022 is a splendid one to beholdakbay022 is a splendid one to beholdakbay022 is a splendid one to beholdakbay022 is a splendid one to beholdakbay022 is a splendid one to beholdakbay022 is a splendid one to behold
Aktivite
Level: 46 [♥ Bé-Yêu ♥♥ Bé-Yêu ♥♥ Bé-Yêu ♥♥ Bé-Yêu ♥♥ Bé-Yêu ♥]
Paylaşım: 114 / 1142
Güç: 1254 / 52840
Tecrübe: 70%

İletişim
download Yeni bir Sergen Yalçın geliyor

Yeni bir Sergen Yalçın geliyor

18 Yaşında Süper Ligde oynayan genç futbolcu göz kamaştırıyor..

Çankırılı bir ailenin Ankara'da doğan 5 çocuğundan biri. Gençlerbirliği'nin altyapısında başladığı futbol yolculuğunu 18 yaşında A takıma yükselerek hızlı bir çıkışla sürdürüyor. Teknik direktörü Samet Aybaba onu "Geleceğin yıldızı" olarak değerlendiriyor, yakından tanışanlar ise sol ayağını kullanışını ve frikiklerdeki ustalığını Sergen Yalçın'a benzetiyor.
TFF'nin resmi yayın organı TamSaha'dan Türker Tozar, geleceğin yıldızı olarak gösterilen Soner Aydoğdu ile keyifli bir sohbet gerçekleştirdi.

Teknik direktörün Samet Aybaba seni geleceğin yıldız adayları arasında gösteriyor. Bize kendini tanıtır mısın?

5 Ocak 1991'de Ankara'nın Mamak semtinde doğdum. Ailem Çankırılı. Üçü erkek, toplam beş kardeşiz. Ağabeylerimden ikisi de daha önce amatör olarak futbol oynamış. Babamı 2006 yılında kaybettim, annem ise ev hanımı.
ww.uydulife.tv
Eski 04.04.09, 17:01   #2
akbay022
ONURSAL YÖNETİCİ

Kullanıcı Bilgileri

Rep Bilgisi
Rep Seviyesi : akbay022 is a splendid one to beholdakbay022 is a splendid one to beholdakbay022 is a splendid one to beholdakbay022 is a splendid one to beholdakbay022 is a splendid one to beholdakbay022 is a splendid one to beholdakbay022 is a splendid one to beholdakbay022 is a splendid one to behold
Aktivite

İletişim

Futbola başlaman nasıl oldu?
Her futbolcu gibi ben de mahalle arasında arkadaşlarımla maç yaparak futbolla tanıştım. Tabii ki çok sevdim futbol oynamayı. Ağabeylerime beni bir kulübün altyapısına yazdırmaları için yalvardım. Ankara bölgesi eski hakemlerinden ve eniştem olan Metin Kıtmır, beni Ankara Demirspor'a götürdü. Bir süre orada lisanssız olarak oynadım. 2003 yılında Gençlerbirliği'nin altyapısında lisanslı futbolcu olarak oynamaya başladım. Yaşım ilerledikçe Süper Genç takıma yükseldim. 2007-08 sezonunda Deplasmanlı Süper Gençler Ligi Türkiye Şampiyonası finaline yükselen Gençlerbirliği'nin kadrosundaydım. Finalde Galatasaray'a karşı 2-1 kaybettiğimiz maçta forma giydim. Daha sonra bu sezona PAF takımında oynayarak başladım ve şimdi de gördüğünüz gibi A takımdayım.
ww.uydulife.tv
Eski 04.04.09, 17:02   #3
akbay022
ONURSAL YÖNETİCİ

Kullanıcı Bilgileri

Rep Bilgisi
Aktivite

İletişim

Keşke Samet Hoca gelse

A takıma böylesine hızlı bir giriş yapmayı bekliyor muydun?

PAF takıma ilk yükseldiğim dönemde kısa vadedeki hedefim devre arası kampının kadrosunda yer alabilmekti. O dönemde hocamız Mesut Bakkal'dı. Hayalim kampta kendimi gösterip, A takıma seçilmekti. Mesut Hoca Kasım'da görevinden ayrıldığında teknik direktör adayları konuşulmaya başlanınca, "Keşke Samet Hoca takımın başına geçse" diye içimden geçirdim. Çünkü genç futbolculara ne kadar önem verdiğini biliyordum. Sonuçta, Samet Hoca göreve gelince benim için her şey değişti. Kendisi beni hemen A takıma aldı. Benim buraya gelmemde büyük pay sahibidir.

Sen de bu güvene karşılık ona hemen bir jest yapmış ve Ümit Milli Takım'da oynadığın ilk maçında giydiğin formayı Samet Hocaya armağan etmişsin. Onunla iletişimin nasıl?

Ümit Milli Takım'a gitmemde hocamın rolü büyüktür. Bu yüzden, ona bir şekilde teşekkür etmem gerektiğini düşündüm. Futbolcu açısından teknik direktörüyle iletişimi çok önemli. Zaten Samet Hoca da her zaman yanıma gelir, bana eksiklerimi söyler. Bunları gidermek için neler yapmam gerektiğini anlatır. Ben de onun tavsiyelerini dinleyip elimden gelenin en iyisini yapmaya çalışıyorum.
ww.uydulife.tv
Eski 04.04.09, 17:03   #4
akbay022
ONURSAL YÖNETİCİ

Kullanıcı Bilgileri

Rep Bilgisi
Aktivite

İletişim

Hem orta sahanın göbeğinde hem de sol tarafında oynayabiliyorsun. Peki, ideal bölgen hangisi?

Sol ayaklı olduğum için sol kanatta da görev alabiliyorum ama esas bölgem forvet arkası ve orta sahanın göbeği.

Özellikle duran toplarda etkili olduğunu biliyoruz. Bunlar için özel çalışmalar yapıyor musun?

Çok fazla deneme yaparak, nerede yanlış yaptığımı anlamaya çalışıyorum. Topa hangi açıdan ve nasıl bir dokunuşla vurmam gerektiği konusunda kendimi geliştirmek için çaba sarf ediyorum. "Falsoyu nasıl vereceğim, alttan mı üstten mi vurmalıyım?" diye kendime soruyorum. PAF takımdayken haftada 3-4 antrenmanda serbest atışlar konusunda özel çalışmalar yapıyordum.

Beğendiğin frikikçiler var mı?

Zinedine Zidane ve Sergen Yalçın başta geliyor. Kesme tip kullanılan atışlarda Alex favorim. Onları izleyip, yaptıklarını uygulamaya çalışıyorum.

Topun ayağıma yakıştığının farkındayım

Bu anlamda, U17 Milli Takımı'ndan seninle yaşıt olan takım arkadaşın Abdülkadir Kayalı'nın Fenerbahçe'ye yaptığı transferi erken olarak mı değerlendirmek gerekir?

Bu onun tercihidir ama Ankaragücü'nde düzenli oynarken transferini yapması daha iyi olurdu kanısındayım.

Parayı ailem için isterim
ww.uydulife.tv
Eski 04.04.09, 17:03   #5
akbay022
ONURSAL YÖNETİCİ

Kullanıcı Bilgileri

Rep Bilgisi
Aktivite

İletişim

Birçok yetenekli oyuncu özel yaşantısı nedeniyle istediği yerlere gelemedi. Sen nasıl yaşıyorsun?

Halen lise son sınıfta eğitimime devam ediyorum. Sabah kalkıp okuluma gidiyorum. Okuldan sonra da antrenmana geçip oradan eve dönüyorum. Gezmeye bile fazla vaktim olmuyor. Okul ve sporu bir arada götürmek oldukça zor ama sürdürüyorum. Elim para görse bile değişeceğimi zannetmiyorum, çünkü benim yapım böyle. Parayı aileme bakmak için kullanmayı düşünürüm.

Oyun stilin Sergen Yalçın'a benzetiliyor. Sen bu görüşlere katılıyor musun?

Evet, ben de kendimi ona benzetiyorum. İkimiz de sol ayaklıyız. Attığı artistik pasları yapmaya çalışıyorum.

Yalnız Sergen'le ilgili şöyle bir durum var. O, oyunu tek yönlü oynayan bir futbolcuydu ve bu nedenle uluslararası bir yıldız düzeyine yükselemedi. Sen kendini bu açıdan nasıl değerlendiriyorsun?

Futbolda artık topu başkası kazansın, ben kullanayım gibi bir anlayış kalmadı. Top kaybettiğim zaman geri kazanmak için pozisyon alıyorum. Oyunu iki yönlü oynamaya çalışıyorum.

Bundan sonrası için kariyer hedefin ne olacak?

Yakın gelecekte Gençlerbirliği'nin düzenli oynayan bir futbolcusu olmak. Hayalim İngiltere Premier Ligi'nde oynamak. Hatta orada atılan ayak üstü paslara o kadar hayranım ki, idmanlarda hep onları yapmaya çalışıyorum. Arsenal'e de özel bir sempatim var.
ww.uydulife.tv
Eski 04.04.09, 18:44   #6
yergun_002

yergun_002 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Kullanıcı Bilgileri

Üye Numarası: 3
Nereden: adıyaman
Konular: 2442
Rep Bilgisi
Rep Gücü : 10
Rep Puanı : 862
Rep Seviyesi : yergun_002 is a splendid one to beholdyergun_002 is a splendid one to beholdyergun_002 is a splendid one to beholdyergun_002 is a splendid one to beholdyergun_002 is a splendid one to beholdyergun_002 is a splendid one to beholdyergun_002 is a splendid one to behold
Aktivite
Level: 53 [♥ Bé-Yêu ♥♥ Bé-Yêu ♥♥ Bé-Yêu ♥♥ Bé-Yêu ♥♥ Bé-Yêu ♥]
Paylaşım: 132 / 1323
Güç: 1896 / 61556
Tecrübe: 94%

İletişim

inşallah türk futbolu geriye gitmeye başladı umarım yeni yıldızlar doğar! işte ispanya örneği, onlardan çok geriyeyiz, teşekürler paylaşım için...
ww.uydulife.tv

La İlahe İllallah kalbimizi karartma.
La İlahe İllallah rızkımızı daraltma.
La İlahe İllallah bizi imansız bırakma.

La İlahe İllallah kabirde bizi bunaltma.
La İlahe İllallah kendi kapından başka kapı aratma.
La İlahe İllallah kendine kul habibine ümmet olmaktan bizi biran bile ayırma.
La İlahe İllallah hesapsız sabır ver.
La İlahe İllallah azapsız kabir ver bizlere Allah'ım…
AMİN AMİN AMİN

ASALET BOYDA DEĞİL, SOYDA OLMALI
İNCELİK BELDE DEĞİL, DİLDE OLMALI
DOĞRULUK SÖZDE DEĞİL, ÖZDE OLMALI
GÜZELLİK YÜZDE DEĞİL, YÜREKTE OLMALI..

yergun_002 isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Yeni Konu aç Cevapla

Bookmarks

Etiketler
yeni bir sergen yalçın geliyor

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)